Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων Κορασίδων 2017

Με αποστολή 6 αθλητών βρέθηκε ο Φίλανδρος στο Άργος Ορεστικό την 9/4/2017 στα πλαίσια της διοργάνωσης του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Παίδων Κορασίδων. Στην πρώτη του παρουσία ο Φίλανδρος, έλαβε μέρος με 6 αθλητές των ακαδημιών του από το αγωνιστικό τμήμα. Πιο συγκεκριμένα: ο Παναγιώτης Κατωπόδης στα 200μ τερμάτισε σε χρόνο 26΄΄71 στην κατηγορία παίδων ενώ στην ίδια κατηγορία στο αγώνισμα των 800μ ο Θεόδωρος Αραβανής και ο Δημοσθένης Βερύκιος κάλυψαν την απόσταση σε χρόνο 2΄.28΄΄13 και 2΄.32΄΄25 αντίστοιχα. Στην κατηγορία των κορασίδων στα 100μ με εμπόδια η Ευδοξία Κουρέτση τερμάτισε 4η σε 16΄΄60 ενώ στο ακόντιο με βολή στα 35,88μ έλαβε την 2η θέση. Και στα δύο αγωνίσματα η αθλήτρια έπιασε το όριο και προκρίθηκε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της κατηγορίας της. Στην κατηγορία κορασίδων η Ασπασία Αραβανή στα 200μ τερμάτισε σε 32΄΄63. Οι τέσσερις παίδες έλαβαν μέρος και στο αγώνισμα της σκυταλοδρομίας 4Χ400μ και έκαναν χρόνο 4΄08΄΄43τα 3χλμ. ενώ ο Δημήτριος Κατωπόδης στο αγώνισμα των 1500μ δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την προσπάθεια λόγω αδιαθεσίας που ένιωσε.

Την 12 και 13 Απριλίου 2017 στα πλαίσια του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Σύνθετου Κορασίδων, ο ΑΣΛ Φίλανδρος βρέθηκε στα Γιαννιτσά με την αθλήτρια Ευδοξία Κουρέτση προκειμένου να λάβει μέρος. Στην τελική κατάταξη η αθλήτρια έλαβε την 5η θέση με 3589 βαθμούς.

Both comments and pings are currently closed.